A.N.S Kampüsü Vaziyet Planı

 

 

Ahmet Necdet Sezer Kampusü

Üniversitemizin Eskişehir-Afyonkarahisar karayolunda yer alan ve halen bir kısmının yapımına devam edilen Ahmet Necdet Sezer Kampusünde, Rektörlük Binası, Fen-Edebiyat Fakültesi Binası, Teknik Eğitim Fakültesi Binası, Sosyal Tesis Binası, Barış Manço Şölen Alanı,Kütüphane Bloğu, Tenis Kortları, atölyeler ve Süleyman Demirel Spor Tesisleri inşaatı yer almaktadır.

Kampüs içerisinde yer alan Rektörlük Binasının tamamı bitirilerek hizmete açılmıştır.Toplam 20.000 m2 kapalı alana sahiptir.

Teknik Eğitim Fakültesi Eğitim Bloğu 2002 yılında tamamlanarak eğitime başlamıştır.Öğretim Görevlileri Bloğu ise Ağustos 2003’te tamamlanarak hizmete girmiştir.Toplam 3.080 m2 alana sahip olan Kütüphane Bloğu inşaatı tamamlanarak hizmete açılmıştır. Yine bu ihale kapsamında yer alan atölye binası imalatları devam etmektedir.Atölyelerin toplam alanı 920 m2 olup içerisinde Rektörlük depoları, Teknik Eğitim, Veterinerlik, Maden,Fiziko-Kimya Mikrobiyoloji atölyeleri yer almaktadır.

Kampüs içerisinde 2.500 kişilik Açık Spor Tesisleri inşaatı devam etmektedir. 2002 yılında temeli atılmış olup ödenekler çerçevesinde 2005 yılında tamamlanması düşünülmektedir.Stadyumun birinci ve ikinci dilatasyonunun temel imalatları tamamlanmıştır.Bolvadin’deki Kapalı Spor salonunun zemin kat tabliye imalatlarına devam edilmektedir.

Kampüs Alt Yapı çalışmalarının birinci kısmı tamamlanarak Alt Yapı İkmal inşaat ihalesi 2003 yılında gerçekleşmiştir. Rektörlük Binası,Fen-Edebiyat Fakültesi, Öğretim Görevlileri Bloğu,Teknik Eğitim Fakültesi ve diğer birimler için gerekli altyapı (kanalizasyon,yağmur suyu drenaj,temiz su, telefon,elektrik tesisatı)imalatlarına devam edilmektedir.Yol,otopark ve tretuvarlarda yaklaşık 22.269m2 kilitli parke döşenmiş, 1.787 m3 beton dökülmüştür.9.804 m3 bahçe toprağı nakledilip serilmiş ve 24.585 m2’lik alan çimlendirilmiştir.

Ahmet Necdet Sezer Kampüsü içerisinde yaklaşık toplam 7.685 m2 alana sahip Barış Manço Gençlik Şölen Alanı inşa edilmiştir. Bu alan içerisinde 95 m2 sanatçıların hazırlıklarını yapmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için bina yapılmıştır.Bu alan içerisinde 470 m2 pist yer almaktadır.

Kampus içerisinde yer alan İktisadi İdari Bilimler Fakültesi binası boyun bloğu, geçit bloğu, öğretim elemanları bloğu, ve derslik bloğu olmak üzere 4 bloktan oluşmaktadır.Boyun bloğunun kaba inşaatı bitmiş ve dış duvarları örülmüştür.Geçit bloğunun ve öğretim elemanları bloğunun kaba inşaatı bitmiştir.3 kattan oluşan derslik bloğunun ise zemin kat tabliyesinin betonu dökülmüştür.

Yine Ahmet Necdet Sezer Kampusu içerisinde toplam 21.700 m2 alana sahip olan gölet inşa edilmiştir. Bu alan içerisinde yaklaşık 16.700 m2 yeşil alan ve kayrak taşından yürüme yolları mevcuttur.Gölet alanı ise yaklaşık 5.000m2’dir. ANS Kampusu ile Kredi ve Yurtlar Kurumunu bir birine bağlamak ve öğrencilerin güvenli geçişini sağlamak amacı ile yaklaşık 718 m uzunluğunda ve 2,5 m genişliğinde yürüme yolu yapılmıştır.

Daha önce Valilik tarafından"Bir Fakültede biz yapalım " kampanyası ile 1999 yılında inşaatına başlanan ancak 2 bloktan oluşan derslik binasının inşaatı su basman seviyesine kadar tammalanmış ve üniversitemize inşaat halinde devredilmiştir. Diğer fakülte binanlarından ayrı olması nedeniyle Üniversitemizce adı geçen inşaat öğrenci kafeteryası ve öğretim üyeleri Sosyal Tesisi olarak hizmet verecek şekilde tamamlanmıştır.

Eğitim Bloğu olarak 1. katı tamamlanan bina 2004 yılı haziran ayında Sosyal Tesise dönüştürülmek üzere ihalesi yapılmış olup 2004 yılı ekim ayında hizmete açılmıştır.Toplam 2 495 m2 alana sahiptir.Birinci katta 11 normal oda, 3 süit oda olup 37 yatak kapasitelidir.Bu tesis içerisinde zemin katta 400 kişilik restourant, mutfak, cafe-bar, yönetim odaları yer almaktadır.

Bu kampuste toplam 5600m2 alana sahip Veteriner Fakültesi klinik binası inşaatı 4 bloktan oluşmakta ve 2004 yılı içerisinde 1 bloku (1 400 m2) tamamlanmıştır. Birinci blokta Cerrahi ve acil bölümleri bulunmaktadır diğer bloklarda doğum, dahiliye, suni tohumlama bölümleri yer almak da olup daha sonra tamamlanacaktır.

ANS Kampüsü içerisinde yer alan otomotiv atölyesi tek katlı ve 476 m2 olup, otomotiv öğretmenliği öğrencilerinin ders uygulamaları için inşa edilmiştir.

09 Şubat 2016, Salı 5562 kez görüntülendi